با علم کامل از مسائل مربوط به مدیریت شهری این مسئولیت را پذیرفته ام/با مدیریت درست میتوان مهدی شهر را از فرسودگی فعلی خارج کرد

به گزارش نیزوا، محمد نیکنام با اشاره به سابقه مدیریتی خود در شهرداری ها گفت: با علم کامل از مسائل مربوط به مدیریت شهری وارد عرصه مدیریت در شهر مهدی شهر شدم و با توجه به پتانسیل های موجود شهر و مدیریت درست میتوان مهدی شهر را از فرسودگی فعلی خارج کرد.

محمد نیکنام، گزینه پیشنهادی شورای شهر مهدی شهر برای تصدی شهرداری این شهر درمعرفی خود گفت: دانشجوی دکتری برنامه ریزی شهری هستم و از ابتدای خدمت در شهرداری فعالیت کردم و مدیریت شهری را با پوست و گوشت و خونم درک کرده ام.

نیکنام در توضیح سوابق مدیریتی خود خاطر نشان کرد: قریب به ۲۰ سال است که در شهرداری ها فعالیت داشته ام و از سال ۸۸ در منطقه ۹ شهرداری تهران، شهردار ناحیه بودم و در مقاطع مختلف در بخش های مختلف شهرداری نظیر قائم مقام برخی مناطق شهرداری تهران، معاون امور شهری، معاون راهبری و نظارت شهرداری تهران، مسئول نگهداشت پروژه های عمرانی شهرداری تهران، شهردار شیرود در استان مازندران مسئولیت داشته ام و چندسالی نیز ریاست یکی از ادارات محیط زیست برعهده بنده بوده است.

گزینه پیشنهادی شهرداری مهدی شهر درباره میزان شناخت از شهر مهدی شهر تصریح کرد: مهدی شهری نیستم اما از کودکی در شهر مهدی شهر بزرگ شده و تحصیل کرده ام و در مقاطع مختلف با شهر مهدی شهر ارتباط داشته و در ادوار مختلف با مدیریت شهری به عنوان مشاور همکاری داشته ام و مردم و شهر را به طور کامل می شناسم.

وی با بیان اینکه تجربه مدیریت در دوران آقای قالیباف خوی مدیریت جهادی را در مدیران ایجاد کرده است تاکید کرد: با توجه به مدیریت مردم پایه آقای قالیباف و حضور در میان مساجد و مردم برای ارتباط بیشتر با جامعه تیپ مدیریتی بنده مردم پایه و جهادی بوده و هیچ اعتقادی به میز و اتاق مدیریت ندارم و خود را خادم مردم میدانم.

نیکنام با اشاره به افتخارات کسب شده در دوران مدیریت خود اظهار کرد: در دوران مدیریت در شهداری تهران به عنوان شهردار نمونه نواحی، در شهرداری شیرود بعنوان شهردار نمونه استان مازندران، مدیر برتر جشنواره شهید رجائی در شهرداری تهران و در سال ۹۳ نیز چهره ماندگار مدیریت شهری در کشور را کسب کرده ام و در سالهای مختلف در تمام بخش های شهرداری فعالیت کرده و جندین جلد کتاب درباره مدیریت شهری نوشته ام و آگاهی کامل از شهر و شهرداری دارم.

گزینه پیشنهادی شهرداری مهدی شهر درباره وضیت بودجه در شهرداری بیان کرد: شهرداری ها خودگردان هستند و مدیریت شهرداری باید بتواند بودجه مورد نیاز خود را تامین کند؛ از روز های گذشته وضعیت بودجه شهرداری را بررسی کرده ام و با توجه به گذشت ۵ ماه از سال باید حداقل ۴۵ درصد بودجه محقق میشد که تا امروز از ۴۰ میلیارد بودجه مصوب شورای شهر با احتساب ارزش افزوده قریب به ۸ میلیارد محقق شده و دلایل خاص خود را دارد اما میتوان بودجه مورد نیاز را تامین کرد.

وی افزود: مدیریت مالی و تامین بودجه در شهرداری نیاز به مدیریت و اقدام درست و پیش بینی شده دارد و در چند سال اخیر نیز به شورای دوره قبل بعنوان مشاور برخی پیشنهاد ها را ارائه کرده بودم اما انجام نشد و بنده همانطور که در شهرداری شیرود توانسته ام بودجه را به طور کامل محقق سازم ان شاء الله در مهدی شهر هم موفق خواهم شد.

نیکنام با اشاره به غیرواقعی بودن بودجه ۱۴۰۰ در شهرداری مهدی شهر گفت: افرادی که در شهرداری استخوان خورد کرده اند میتوانند راه های تحقق بودجه ها طی کنند اما مهمترین مشکل شهرداری مهدی شهر انتصاب افراد غیرمتخصص از بخش های مختلف مانند آتش نشانی، اداره آب و فاضلاب و… است که باعث می شود با درآمد ۲۴ میلیاردی بودجه ۴۰ میلیاردی پیش بینی کند توان تجقق آن را نداشته باشند.

گزینه پیشنهادی شهرداری مهدی شهر درباره اولویت مورد نظر وی در شهرداری مهدی شهر اذعان کرد: شهر مهدی شهر شهری گردشگری است و با پتانسیل های موجود در شهر مانند آب وهوای مناسب و نزدیکی به پایتخت و… میتوان بخش گردشگری شهر را گسترش داده و شهر را از این حالت کاملا فرسوده نجات داد.

وی ادامه داد: در برخی دوره ها شهرداران مناسبی برای شهر انتخاب نشد و عدم اطلاع از کار شهرداری و مدیریت شهری و توجه به جزئیات و مسائل بچه گانه باعث عقب افتادگی شهر مهدی شهر شده است و در همین سالهای اخیر و پس از دوران مدیریتی آقای عرب، که دوران موفقی هم بوده هیچ اقدامی در شهرداری مهدی شهر انجام نشده است.

نیکنام در پایان با اشاره به اهمیت ارتباط با نخبگان و مردم شهر خاطر نشان کرد: در دوران مدیریت بنده در شهر های محتلف تمام پروژه های شهرداری دارای پیوست اجتماعی بوده است زیرا تمام پروژه های شهری برای منافع مردم در نظر گرفته و اجرا می شود و پس از حضور بنده ارتباط مستمر با نخبگان، صاحب نظران و مردم شهر مهدی شهر وجود خواهد داشت.

انتهای پیام/مرآت