نماینده جدید ولی فقیه در استان سمنان معرفی شد

آئین معارفه نماینده جدید ولی فقیه در سمنان و امام جمعه مرکز استان، با حضور حجت الاسلام حاج علی اکبری، رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور و مسئولان استانی آغاز شد.

آئین معارفه نماینده جدید ولی فقیه در سمنان و امام جمعه مرکز استان صبح پنجشنبه با حضور حجت‌الاسلام حاج علی اکبری، رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه کشور، مسئولان استانی و شهرستانی در حالی برگزار شد که تقدیر از چهار دهه امامت جمعه آیت الله شاهچراغی نماینده سابق ولی فقیه در استان و عضو خبرگان یکی از بخش‌های این مراسم بود.

معاون دفتر مقام معظم رهبری در این مراسم استان سمنان را مهد عالمان دانست و گفت: استان سمنان از بعد علمی، تولید و صنعتی، انقلابی و جهادی از سرمایه‌های ارزشمند کشور محسوب می‌شود که باید قدردان آنها بود.

حجت الاسلام محمد محمدیان با بیان اینکه آیت الله سید محمد شاهچراغی روحانی است که انقلابی، ساده زیستی، مردم مداری و کمک به مسئولان از ویژگی‌های بارز او بوده و این الگوی درخشانی برای هم ما است، تاکید کرد: آشنایی قریب به ۳۰ ساله با ایشان سبب شده تا وی را شخصیتی الگو و اسوه بشناسیم.

وی با بیان اینکه حجت الاسلام مرتضی مطیعی نماینده جدید ولی فقیه در استان از این پس پرچمدار گفتمان رهبر معظم انقلاب اسلامی در سمنان است و راه بسیار پر افتخار آیت الله شاهچراغی را تداوم خواهد بخشید.

نماینده رهبر معظم انقلاب اسلامی در این مراسم، تاکید کرد: ایران اسلامی جدای از ملت و دولت نیست امروز می‌بایست خط کشی‌های جریانات سیاسی را که مانع محسوب می‌شوند، کنار بگذاریم و هر فردی که به اسلام، انقلاب و کشور ارادتی دارد باید به میدان کار بیاید و از همه استعدادها برای کمک به دولت جدید، حل مشکلات و شکوفایی استعدادها کمک بگیریم.

آیت الله سید محمد شاهچراغی نماینده سابق ولی فقیه در استان سمنان در سخنانی کوتاه ضمن اشاره به لطف پایدار رهبر معظم انقلاب اسلامی در پیام پذیرش استعفای وی، گفت: الطافی که معظم له به بنده داشتند خستگی ۴۲ سال امامت جمعه را در استان از بدنم بیرون کرد.
وی با بیان اینکه حجت الاسلام مطیعی نماینده جدید، ولی فقیه در استان سمنان به خوشنامی می‌شناسم و همواره از وی حمایت و پشتیبانی می‌کنم، تاکید کرد: همانطور که در متن نامه، سخنرانی آخرین نماز جمعه و اینجا تاکید دارم، از هر ظرفیتی که در توانم باشد برای کمک به امام جمعه جدید سمنان استفاده خواهم کرد.

حجت الاسلام علی اکبری رئیس شورای سیاست گذاری ائمه جمعه کشور در سخنانی کوتاه ضمن تقدیر از آیت الله شاهچراغی، متن حکم انتصاب رهبر معظم انقلاب اسلامی را برای حجت الاسلام مطیعی قرائت کرد و گفت: وی تواضع و سوابق جهادی متعددی دارد و منشأ خیر و برکت برای استان سمنان خواهد بود همانطور که آیت الله شاهچراغی پیش از این وزنه ای در استان برای حفظ وحدت بود.

امام جمعه شاهرود به عنوان نماینده ائمه جمعه استان سمنان نیز در سخنانی با بیان اینکه آیت الله شاهچراغی همواره به مقوله حفظ وحدت در استان تاکید داشته است، گفت: در هیچ جلسه‌ای نبود که وی به ائمه جمعه استان درباره اهمیت وحدت تاکید نکند و این از نشانه‌های بارز ایشان است.

حجت الاسلام عباس امینی افزود: منش و مردم داری آیت الله شاهچراغی الگوی ائمه جمعه است؛ تعهد می‌کنیم برای تحقق اهداف والای میهن اسلامی از حجت الاسلام مطیعی که مورد اعتماد رهبری هم هستند حمایت کنیم.

حجت‌الاسلام و المسلمین مرتضی مطیعی نماینده جدید ولی فقیه در استان سمنان متولد سال ۴۳ در سمنان است، وی سابقه تدریس برای طلاب غیر ایرانی و تدریس دروس اصول فقه، شرح لمعه، عقاید، اخلاق، رسائل و مکاسب و کفایه در حوزه‌های علمیه را نیز در کارنامه دارد.

آیت الله سید محمد شاهچراغی نخستین نماز جمعه استان سمنان را در ۲۷ آذرماه سال ۵۸ و در مهدی‌شهر اقامه کرد، وی همچنین آخرین نماز جمعه خود را نیز در روز هشتم مرداد ماه ۱۴۰۰ در مصلای سمنان اقامه و از مردم این استان خداحافظی کرد.