توجه به اکوتوریسم یکی از اولویت‌ها در توسعه اقتصادی مهدی‌شهر است

فرماندار مهدی‌شهر بابیان اینکه مسافت کوتاه بین کویر و دریا از مسیر این شهرستان از ویژگی‌های منحصربه‌فرد است، گفت: توجه به اکوتوریسم یکی از اولویت‌ها برای توسعه اقتصادی است.

به گزارش نیزوا، حسن ارگی در دوازدهمین نشست سراسری فن بازارهای منطقه‌ای و تخصصی کشور به میزبانی یکی از هتل‌های شهمیرزاد ضمن بیان اینکه توجه به اکوتوریسم یکی از اولویت‌ها برای توسعه اقتصادی مهدی‌شهر است، ابراز داشت: یکی از ویژگی‌های منحصربه‌فرد این منطقه قرار گرفتن در بین دریا و کویر و مسافت کوتاه اتصال این دونقطه است که می‌تواند به‌عنوان یک ظرفیت مورداستفاده واقع شود.

وی ضمن بیان اینکه مهدی‌شهر دارای ظرفیت ویژه‌ای به‌واسطه قرار گرفتن بین کویر و دریا است، افزود: وجود ییلاق ایل عشایر سنگسر در این شهرستان می‌تواند به‌عنوان جاذبه گردشگری تعریف شود و همه‌ساله افراد بسیاری را به‌سوی منطقه جذب کند.

فرماندار مهدی‌شهر با اشاره به صنایع‌دستی بی‌نظیر عشایر این شهرستان ابراز داشت: فرش خودرنگ عشایر سنگسر به‌عنوان منحصربه‌فردترین فرش موجود در کشور به دلیل استفاده از رنگ‌های طبیعی در تاروپود آن فرش حائز اهمیت و قابل‌عرضه در بازارهای جهانی است.

ارگی بابیان اینکه این منطقه از جاذبه‌های گردشگری طبیعی، تاریخی و فرهنگی مطلوبی برخوردار است، تصریح کرد: منطقه محافظت‌شده پرور یکی از جاذبه‌های بکر شهرستان به دلیل دسترسی آسان می‌تواند مدنظر مهمانان قرار گیرد و توریست‌های داخلی و خارجی را جذب منطقه کند.

وی ضمن بیان اینکه شهمیرزاد به‌عنوان یکی از ۱۴ شهر نمونه گردشگری کشور دارای ظرفیت‌های بسیار مطلوبی است، افزود: برداشت بیش از ۷۰ نوع مشتقات از شیر گوسفند می‌تواند قابل‌توجه فعالان اقتصادی کشور برای استفاده از این ظرفیت به شمار رود بنابراین از سرمایه‌گذاران بومی و غیربومی دعوت می‌شود تا ضمن مشارکت در طرح‌های صنعتی با حمایت ویژه دولت در منطقه حضورداشته باشند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید