سرنگونی پهپاد آمریکایی نمایانگر بخشی از اقتدار ایران است

به گزارش نیزوا، حجت‌الاسلام محمد بارانی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته مهدی‌شهر با گرامیداشت سالروز هفتم تیرماه حادثه انفجار حزب جمهوری و ۷۲ تن از شهدا و رأس آن‌ها شهید بهشتی اظهار کرد: ۱۶ هزار شهید ترور در کشور داریم و کسانی که شعار مبارزه با تروریسم و حقوق بشر را سر می‌دهند، سابقه آنها سیاه است.

امام جمعه مهدی‌شهر با اشاره به دیدار رهبر معظم انقلاب اسلامی با نخست وزیر ژاپن تصریح کرد: انتخاب آمریکا از ژاپن به‌عنوان رایزن با ایران با چندین هدف همراه بود؛ ازجمله اینکه بعد از جنگ جهانی دوم، یکی از کشورهایی که زود تسلیم آمریکا شد، ژاپن بود.

وی با بیان اینکه ایران ۵۰ سال تسلیم آمریکا بود، افزود: محمدرضا شاه پهلوی اگر می‌خواست یک وزیر جابه‌جا کند، از آمریکا اجازه می‌گرفت و صنعت و کشاورزی و رشد و توسعه کشور را نابود کرده بودند و این تجربه تلخ تاریخی اعتماد به آمریکا در داخل کشور است.

بارانی خاطرنشان کرد: قذافی و مصر و محمد مرسی مگر تسلیم آمریکا نبودند؟ مرسی به عربستان و آمریکا اعتماد کرد و عاقبت آن مرگ بود؛ ایرانیان به آمریکایی‌ها پشت کردند و به سعادت رسیدند.

وی افزود: سرنوشت افراد و ملت‌ها بیانگر این نکته مهم است که هر ملتی وابسته و دل‌بسته راه و روش غرب شد، نابود و هر ملتی غیر راه غرب را در پیش گرفت، پیروز شد.

امام جمعه مهدی‌شهر با اشاره به سرنگونی پهپاد آمریکایی توسط ایران اسلامی گفت: خط قرمز ایران، امنیت است و در مسأله امنیت با کسی شوخی نداریم و سرنگونی پهپاد آمریکایی نمایانگر بخشی از اقتدار ایران اسلامی است.

وی ضمن گرامیداشت هفته قوه قضائیه تصریح کرد: اگر بخواهیم عدالت در دهه پنجم انقلاب تحقق پیدا کند، الزاماتی دارد و یکی از آن الزامات، تدوین قوانین عادلانه و جامع با توجه به اسلام ناب و دیگر اینکه قرارگیری مجریان عدالت‌خواه بر مسند مسئولیت‌هاست.

بارانی گفت: آئین‌نامه رسیدگی به دارایی‌های مسؤولان کشور که از سوی آیت‌الله رئیسی رئیس قوه قضائیه تدوین شد، می‌تواند در کاهش مفاسد اقتصادی مؤثر باشد.

فارس

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید