سالانه۲۰میلیون زائر از محورهای مواصلاتی استان سمنان تردد می‌کنند

به گزارش نیزوا؛ احمد همتی ظهر چهارشنبه در حاشیه دیدار رئیس سازمان حمل و نقل و راهداری کشور و معاونوزیر راه با استاندار سمنان در دفتر استاندار ضمن بیان اینکه تردد سالانه ۲۰ میلیون زائر از محورهای استان به ثبت رسیده که نشان از حجم بالای ترافیک در این کریدور شرق-غرب کشور است، بیان کرد: محورهای ارتباطی استان برای خدمت‌رسانی به مردم باید بهبود یابند.

وی با بیان اینکه تکمیل آزادراه حرم تا حرم قطعه گرمسار-سمنان در اولویت مسئولان قرار دارد، ابراز کرد: این مسیر میتواند تردد زائران رضوی را سهولت بخشد که خوشبختانه اجرای آن هم اکنون در استان با پیشرفت خوبی روبرو است.

تسریع در روند تکمیل محور فیروزکوه-سمنان

عضو خانه ملت خواستار تسریع در روند تکمیل محور فیروزکوه-سمنان و ساخت راه سمنان-معلمان-جندق شد و تاکید کرد: این دو مسیر می تواند کریدور شمال جنوب کشور را به کریدور حرم تا حرم متصل سازد.

همتی با بیان اینکه جاده شهمیرزاد-کیاسر-ساری به عنوان جاده گردشگری نیازمند زیرساخت‌های بهتری است، تاکید کرد: امیدواریم این جاده نیز بتواند ارتقا یابد تا شاهد افزایش تردد مسافران و گردشگران باشیم.

وی افزود: عملیات ساخت جاده دوآب-شهمیرزاد-مهدیشهر-سمنان در قالب طرح آزادراه در آمایش سرزمین به تصویب رسیده است.

ساماندهی ساختار اداره کل راهداری و همچنین راه و شهرسازی استان سمنان

عضو مجمع نمایندگان استان سمنان گفت: ساختار اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای و اداره کل راه و شهرسازی استان سمنان نیازمند به روز رسانی است و از سوی دیگر معتقدیم که به دلیل مشکلاتی که از قبل در اداره‌های راهداری و حمل و نقل جاده‌ای وجود داشت، در جذب اعتبارهای این بخش تأخیر وجود دارد که در نشست‌های مختلف برای رفع این مشکل تلاش می‌شود.

همتی گفت: امیدواریم هر چه سریع‌تر با همکاری وزارت راه و شهرسازی و پیگیری مسئولان استانی ساختار جدید به همراه نیروی انسانی در این اداره کل‌ها ساماندهی و تکمیل شود.

منبع: مهر

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید