اجرای عدالت مهم‌ترین خواسته مردم مهدیشهر/احداث جاده آهوان به گنداب مطالبه مردم مهدی‌شهر

فرماندار مهدی‌شهر بابیان اینکه مرد انتظار دارند عدالت بیش از پیش در این شهرستان اجرا شود، گفت: فراهم کردن زیرساخت‌های توسعه مهمترین مطالبه مردم است.

به گزارش پایگاه خبری نیزوا،حسن ارگی صبح چهارشنبه در نشست شورای اداری مهدیشهر با حضور استاندار سمنان به میزبانی فرمانداری این شهرستان ضمن بیان اینکه مردم این منطقه انتظار دارند مسئولان در بحث عدالت بیش از پیش تلاش کنند، ابراز داشت: قطعا همراهی و همدلی مسئولان می‌تواند در ایجاد و بهبود مسائل زیرساختی موثر باشد.

وی بابیان اینکه برای ساختمان بیمارستان ۸۵ تختخوابی مهدی‌شهر ۲۵ میلیارد تومان اعتبار در سفر رئیس جمهور منظور شد، اضافه کرد: این مقدار با اعتبارات پنج سال گذشته مهدی‌شهر برابری می‌کند که قطعا برای رسیدن به اهداف مورد نظر کافی نیست.

لزوم جذب سرمایه‌گذاران در مهدی‌شهر

فرماندار مهدی‌شهر ضمن بیان اینکه احیای کارخانه‌ها و واحدهای تولیدی به توسعه و پیشرفت این شهرستان شتاب می‌دهد، ابراز داشت: اتمام و تجهیز سایت تصفیه‌خانه فاضلاب و مجتمع اداری و احداث جاده آهوان به گنداب از مهم‌ترین مطالبات مردم شهرستان محسوب می‌شود.

ارگی ضمن بیان اینکه فراهم شدن بستر حضور سرمایه‌گذاران به پیشرفت منطقه کمک می‌کند، تصریح کرد: انتظار می‌رود که مسئولان استانی با در نظر گرفتن ظرفیت‌های منطقه برای جذب بخش خصوصی تلاش کنند.

وی اضافه کرد: در حوزه گردشگری مهدی‌شهر اقدامات خوبی به صورت پایلوت در حال انجام است و انتظار می‌رود در استان ظرفیت نزدیکی به دریا و کویر را در این منطقه ویژه‌تر دیده شود تا با برنامه‌ریزی‌های بهتر موجب رشد و شکوفایی منطقه را بتوان فراهم کرد.

تولید ۵۰ درصد محصولات دام استان سمنان در مهدی‌شهر

فرماندار مهدی‌شهر ضمن بیان اینکه مردم و مسئولان شهرستان، با درک شرایط کشور، هم صدا و هم گام در مسیر تعالی ایران عزیز گام برمی‌دارند، ابراز داشت: مهدی‌شهر، شهرستانی با وسعت کوچک اما دارای مردمانی دریا دل و بزرگ اندیش است که چون بهشتی در حاشیه کویر با توانمندی‌های بسیار و زیبایی‌های خیره‌کننده می‌درخشد.

ارگی با بیان اینکه طولانی‌ترین مسیر کوچ عشایر جهان متعلق به عشایر پر همت این شهرستان است، تصریح کرد: بیش از ۵۰ درصد از محصولات دامی استان سمنان توسط دامداران پر تلاش این شهرستان تولید می‌شود و همچنین این منطقه سالانه، ۵۳ هزار تن محصولات کشاورزی را عرضه می‌کند.

وی بابیان اینکه در برنامه‌ آمایش سرزمین، توسعه گردشگری اولویت اصلی مهدی‌شهر است، اضافه کرد: نرخ باسوادی ۹۲ درصدی شهرستان نشان از سطح بالای سواد و دانش در آن حکایت دارد.

وی خاطرنشان کرد: احداث جاده آهوان به گنداب از مطالبات مردم مهدی‌شهر است که امیدواریم به‌زودی اجرایی شود.‌

دیدگاهتان را بنویسید