صنعت و گردشگری دو بال توسعه مهدی‌شهر هستند

مهدی‌شهر – نماینده سمنان، مهدی‌شهر و سرخه در مجلس با اشاره به توانمندی‌های ایل سنگسر در بحث گردشگری و صنایع مهدی‌شهر، گفت: صنعت و گردشگری دو بال توسعه این شهرستان هستند.

به گزارش پایگاه خبری نیزوا،احمد همتی در نشست شورای اداری پیش از ظهر چهارشنبه مهدی‌شهر که با حضور استاندار سمنان و با موضوع افتتاح پروژه‌های دهه فجر این شهرستان برگزار شد بابیان اینکه صنعت و گردشگری دو بال توسعه مهدی‌شهر هستند، بیان کرد: سومین ویژگی این شهرستان ورزش است که توانسته نام مهدی‌شهر را در زمره شهرهای پیشتاز استان سمنان قرار دهد که باید از این سه ویژگی در راستای پویایی جوانان بهره برد.

وی بابیان اینکه ایل سنگسر یکی از ظرفیت‌های عظیم فرهنگی، اقتصادی و گردشگری است، افزود: با توجه به قابلیت‌های گردشگری و تولیدی این ایل و نقش آنان در توسعه مهدی‌شهر باید نگاه ویژه‌ای به ایل سنگسر داشته باشیم.

نماینده سمنان، مهدی‌شهر و سرخه در مجلس همچنین گفت: ارائه بسته‌های متنوع گردشگری، تفریحی و فرهنگی برای توسعه‌ی شهرستان مهدی‌شهر یک نیاز جدی و اساسی است.

همتی بابیان اینکه مهدی‌شهر دارای ظرفیت‌های متنوع و فراوان است که ازجمله تنوع اقلیمی و قومیتی موجود در آن می‌تواند نقش بسزایی در رشد و پیشرفت این شهرستان ایفا کنند، ابراز کرد: بهره‌مندی از تفکر جوانان خلاق و دانش‌آموختگان این شهرستان در توسعه و رشد منطقه باید موردتوجه مسئولان و مدیران شهرستانی و استان قرار گیرد.

وی افزود: معتقدیم که صنعت، ورزش، توانمندی‌های ایل سنگسر و جاذبه‌های گردشگری از مهم‌ترین قابلیت‌ها و پتانسیل‌های پیشرفت در شهرستان مهدی‌شهر است.

عضو خانه ملت در ادامه گفت: با تصویب نمایندگان مجلس و به‌منظور توسعه متوازن، مقرر شده است تا از این پس منابع درآمدی حاصل از ارزش افزوده به صورت استانی توزیع شود.

همتی در دیگر بخش سخنان خود با بیان اینکه طلیعه چهل و یکمین بهار آزادی نشان دهنده مسیر عبور از گردنه‌های پیش رو است و لذا به گونه‌ای که عزت و عظمت این نظام و کشور روز به روز افزایش یابد، ابراز کرد: به برکت اقنلاب اسلامی امروز ایران در زمره کشورهای پیشرو در بخش‌های مختلف است.

دیدگاهتان را بنویسید